Harmonie prostoru a podnikání

pracoviste-web

Co má společného harmonie prostoru a podnikání? Na tuto otázku jsem si odpověděla pár dní po setkání „plážových“ podnikatelů v Beskydech, které se uskutečnilo v krásném 4* hotelu.

hotel-troyer-web

Luxusní hotel umístěný v překrásném prostředí Beskyd, měl v pátek po našem příjezdu jedno MÍNUS… Jaké? Dovolím si použít starověkou moudrost.

Viditelné dává věcem formu a tvar, neviditelné jim dává smysl.

Dokonalá forma tvoří pouze jednu polovinu celku.  A stejně to bylo i ve zdejším hotelu. Krásné okolí, luxusní zařízení, vybavení a personál, který mírně řečeno „neměl své dny“. Atmosféra v hotelu byla na zcela jiné úrovni než samotný hotel.

Hosté, kteří do hotelu přijedou relaxovat tak dostávají pouze ½ z potenciálu daného místa. A to je velká škoda. V našem případě však toto pravidlo nefungovalo :-). A víte proč?

Do hotelu jsme přijeli v hojném počtu 60 nadšených lidí, kteří se těšili na setkání spolužáků a plážových učitelů Stáni a Jirky. Radost, pozitivní emoce „stačily“ prostor, atmosféru hotelu během našeho pobytu proměnit k nepoznání :-). Svoje štěstí, spokojenost, lásku jsme prostě „pozitivně“ šířili ve společných prostorách hotelu :-). A s námi se měnila nálada a atmosféra v hotelu :-).

web-1

V neděli, v den našeho odjezdu za mnou přijeli na hotel známí z Valašska. A potvrdili to, co jsem sama intenzivně pociťovala :-). Hotel doslova „zářil“ štěstím, radostí. Pozitivní nálada se brzy přenesla i na ně.  Také personál byl v době našeho odjezdu příjemně naladěný :-).

web-spolecne-foto

Po příjezdu domů jsem si naplno uvědomila to, co dávno vím, jak mocně nás naše prostory, prostředí domovů a pracovišť ovlivňují. Říká se, že my lidé jsme strůjci vlastního štěstí a v tomto případě to myslím platí dvojnásobně :-). Víte proč? Prostor je oproti nám mnohem větší a to, čím jej „nakrmíme“ nám s větší silou vrací zpět.

A to je pádný důvod PROČ svému prostoru / domovu, pracovišti / věnovat pozornost a péči. Dopřát si pro sebe prostor, který s námi ladí a podporuje nás. Naplňovat jej láskou, radostí a pohodou :-). Vytvořit si harmonické prostředí, s kouzelnou atmosférou. Propojit krásu formy pečlivě a s láskou vybranými doplňky a zařízením a naplnit jej smyslem / láskou, radostí, harmonií, pohodou, atmosférou, která léčí a uzdravuje náš život, vztahy, podporuje naše podnikání.

web-podnikani

V případě podnikání je přínosné tzv. přenést svoje vize, záměry, symboly ze své hlavy, počítače či notesu ven do prostoru a rozšířit, ukotvit a namnožit je díky němu :-). Podobně jako v podnikání, také v prostoru platí fungující principy a pravidla. I zde platí dobře známé pravidlo

„ vědět, znamená být ve výhodě“

Začít můžeme např. dobře zvolenými barvami, výběrem vhodných doplňků, umístěním našeho pracovního místa, stolu a vše posílit a pozitivně „nakódovat“ harmonií,  harmonickými rozměry a proporcemi, symboly. Vytvořit si místo, kde se nám bude s chutí a radostí pracovat :-). Vyladěné pracovní prostředí s příjemnou atmosférou nás pak bude v našem podnikání každý den podporovat 33% navíc.

web-podnikani-1

Pro úspěch v podnikání je důležité propojit pěkný obal / design webu / s hodnotným obsahem. Vyladěné, harmonické a podporující prostředí má vliv na naši osobní pohodu  a zpětně působí na náš úspěch v podnikání.

Rozpoložení a psychika mají vliv na naši tvorbu a podnikání. Naše nálada se šíří nejenom virtuálně ke klientům, ale také do našeho prostoru. Ten naše pocity přijme a vstřebá je do sebe. Naplňuje se jimi až do chvíle, kdy má tzv. dost a začne upouštět páru a zpětně ovlivňovat naši náladu. Vzniká začarovaný kruh…  Možná si nyní říkáte, jak z toho ven? Jak udržovat každý den pozitivní a naladěný prostor, i když zrovna nemáte nejlepší den, super náladu?

Ze své zkušenosti práce s prostorem a jeho emocemi vím, že „blbá nálada“ se z domu, bytu, prostoru obecně jen tak nevyvětrá. Změnou barev, nábytku sice částečně změníme atmosféru, ale část emocí, historie zůstává i nadále usazená ve zdech, na nábytku… Přesto existují způsoby jak svůj prostor vyčistit, změnit jeho atmosféru a tím pomoci hlavně sobě a své rodině, či firmě. Způsob, jak ulevit nejenom prostoru, ale hlavně sobě je pro vás připraven v mém dárku, Cesta k domovu v 6 krocích. Pozitivní nálada se přenese na vás a vaše podnikání :-).

Přeji vám hodně štěstí. VěRa

Věra Nosková
VěRa NOSKOVÁ, vytvářím HARMONII v prostoru pod značkou VeeRa HARMONY. Jsem naladěnou a zkušenou průvodkyní a inspirátorkou jak vnést soulad do prostoru, z bydlení vytvořit DOMOV - místo s kouzlem harmonie. Při spolupráci se ladím na vaši duši, přání tak, abyste se v inspiracích prostě našli :-). Připravila jsem pro vás dárek - eknihu Cesta k domovu v 6 krocích>>. Jsem autorkou symbolu ® HARMONIE pro trvalou pohodu zde >>. Tvořím pro vás STUDIE domu, co ladí s duší, DŮM s trvalou harmonií. Společně s účinnými pomocníky ulevuji vašim nemovitostem od emocí a vracím jim čistotu a harmonii.
Komentáře