proměna našeho domu do harmonie

Inspirace ke změně v našem domě přišla od Věry Noskové na semináři k roku opice. Zatoužila jsem vyzkoušet v praxi, co mi na semináři vyšlo pro náš dům. Bylo to akční rozhodnutí a pustila jsem se do práce.

Začaly jsme ložnicí. Po konzultaci s Věrou, jsem vymalovala krásnou korálovou barvičkou a změnila barvu povlečení na tmavě bordovou podle doporučení. S tím jsem začala pociťovat změny i fyzicky na svém těle, vnímala jsem jinou energii, ženskou, něžnou, hladivou.

Když mi Věra jako další krok navrhla, abychom odmontovali dvířka skříní a místo nich dali vzdušné závěsy, tak jsem nechápala, jak to myslí. Pak mi poslala na ukázku fotky pro lepší představu. Rozhodnutí bylo zase rychlé a dvířka byla dole hned. Netušila jsem, jak krásné a provzdušněné se stanou naše letité skříně. Dívat se na tu krásu bylo povznášející, ta lehkost a vzdušnost. Nemuseli jsme investovat do nového nábytku, proměna ložnice byla finančně nenáročná.

Bylo to jako droga, již jsem se nemohla dočkat další proměny. Tentokrát byla na řadě kuchyně. Tam to šlo velice rychle, vymalovala jsem světlounce žlutou a doplnila tyrkysové doplňky, ty nahradily červené. Nikdy by mě nenapadlo, že s tyrkysovou dekorací nastane takové oživení.

Pak přijela Věra a svým dokonalým cítěním a hlazením doladila detaily, přemístila květiny. Sledovala jsem ji se zaujetím, dala jsem ji důvěru, že ví, co dělá. Já pocítila zase na svém těle, fyzicky úlevu, když jsem sundala z kuchyňské linky těžký květináč.

Zamilovávala jsem se do svého domova, cítila jsem klid na duši, harmonii nejen v domě, ale i sama se sebou. Cítila jsem, jak souvisí se mnou, jak žiju, jaký je můj dům. Manžel byl kuchyní velmi nadšený a začal se podílet na dalších změnách.

Další na řadě byla moje pracovna a obývák, tam jsem se bez jeho pomoci neobešla. V pracovně nezůstalo nic na svém místě. Vymalovala jsem světle růžovou a pracovna dostala nový kabátek, tak je proměna úplně největší. Obývák je také provzdušněný, rozebrali jsme stěnu, vyhodili skříň a zbavili se spousty nepotřebných věcí. To rozproudilo úžasnou energii v celém domě.

Je to nepopsatelné, krásné a nevím, kam se mám jít dřív kochat. Nemohu se na to vynadívat. Cítíme se doma opravdu jako doma, v klidu a harmonii.

Došly mi i další souvislosti s tím, jak ovlivňujeme svoje životy tím, jakými věcmi a barvami se obklopujeme. Když v tom žijeme, tak nepociťujeme, jaký to má na nás vliv. Když, ale přijde člověk, jako je Věra, která má ten dar, že se nacítí, a vnímá, co prostor, místnost, dům, potřebuje, aby byl v rovnováze a harmonii a tím se dostanou do harmonie i lidé, kteří tam žijí.

Dnes je doba, že dětem rodiče nechají vymalovat pokojíčky postavičkami z různých pohádek, často i akčních. V dobré víře, že dětem udělají radost, ani netuší, jak to jejich děti ovlivňuje. Vnímám velkou souvislost, že vše čím se obklopujeme, to ovlivňuje naše životy v dobrém i ve zlém.

Přeji vám všem, abyste našli harmonii ve svém domově i ve svém životě. Věrce tímto děkuji za úžasnou inspiraci a cenné rady, opravdu ví, co dělá a proč to dělá.

Eva Hrdinováterapeutka