Naše cesta k vysněnému domu

Přání žít v přírodě a ve svém domě u nás s manželem trvá déle než 5 let. Na „vyhlédnutou“ parcelu jsme čekali několik let, než byla volná. Pořád nás to zkoušelo, jestli vydržíme a počkáme si. Hurá parcela je k prodeji a můžeme začít. Přišla fáze projektů. Postupně jsme prošly všechny dostupné projekty, ale žádný se nám nehodil.

Z dnešního pohledu je nám jasné, proč jsme si nemohli žádný projekt vybrat.Tak jsme si s manželem svůj vysněný domek nakreslili sami. Projektant nám naše přání zhmotnil, bylo vydáno stavební povolení. Se sousedem jsme na naší vysněné parcele postavili dvojgaráž. V té době jsem viděla letáček na seminář s FENG ŠUEJ s Věrkou Noskovou a pak to přišlo. Začala jsem si uvědomovat, že náš vypiplaný projekt dostává trhliny. Kdykoliv Věra vyhlásila další akci, musela jsem jít. Někde uvnitř jsem věděla, že něco hledám.

Zásadní obrat nastal v listopadu loňského roku, kdy jsem k nám domů pozvala Věru se záměrem připravit náš byt k prodeji. Součástí „přípravy“ byla také energetická očista od otisků našich předchůdců. Po této očistě se nám s manželem velmi ulevilo. Když byla Věra téměř na odchodu, vzpomněla jsem si, že jí chci ukázat náš vypiplaný projekt, na který jsme byli s manželem velmi hrdí. Byl delší čas „přilepený“ na naší lednici. Od Věry jsem se dozvěděla, že jsme jej dali „k ledu“. Věra nám nabídla, že se na projekt podívá očima harmonie.

Za tři týdny přijela znovu se slovy „vezu vám dary“. A opravdu, přivezla zcela jiný dům. Na stejných základech byla jiná dispozice, otevřená, přístupná slunci, přátelská. A mě se spustily slzy. Najednou jsem cítila, jak ve mně něco povoluje a ta „malá“ holka, která se potřebovala „schovat“ do své plánované kuchyně, je v nové světlé a otevřené kuchyni a místnosti. Věděla jsem, že tu starou naší vypiplanou verzi nechci, že patřím do domu, který přivezla Věra.

Nechali jsme si od Věry její návrh vysvětlit a brzy mi začalo docházet, že náš původní návrh souvisel s naším navyklým způsobem života. A že jsme všechna naše „omezení“ krásně přenesli do svého projektu. Manžel moje slzy neunesl. Odešel a s novým projektem se 2 měsíce velmi pomalu sžíval. Netlačila jsem na něj, naopak jsem věděla, že mu musím dát čas, aby se mohl s novou situací po svém vypořádat.

Přišlo jaro a můj muž se naladil na nový dům a realizace mohla naplno začít. Stavba se rozjela. Dnes je dům pod střechou, jsou vyzděné příčky. Pokaždé, když přijdeme do domu, je nám krásně. Moje dospělá dcera prohlásila, že po příchodu cítí euforii. Pokaždé si vzpomenu na Věrku a cítím obrovskou vděčnost za dar tohoto domu. I když jsme čelili problémům, jsem ráda, že jsme vydrželi a všechny vzniklé „ překážky“ překonali. Stálo to za to. Nemůžeme se dočkat, až se nastěhujeme do svého domova. Tím, že jsme přijali změnu projektu domu, mohla nastat i změna myšlení nás samotných, která se např. promítla i do stylu oblékání.

Jana a Vratislav KekrtoviMariánské Lázně