3+1 TIPY pro váš šťastný domov

živý domov 15

Znáte MOC symbolů. Víte, čím se obklopujete?

Jak silný vliv na nás mají všudypřítomné symboly, jsem si uvědomila při nedávné návštěvě jedné pizzerie.

Šli jsme na oběd s mojí dobrou kamarádkou, byla sobota poledne a restaurace skoro prázdná. Míst k sezení dost, ale já si nemohla vybrat, kam se s kamarádkou usadíme, aby nám bylo fajn.

Za léta co pracuji s prostorem, mám slušně vyvinutý a trénovaný nos a čich na prostor. Odpověď jsem dostala v momentě, když jsem si sedala k jednomu z prázdných stolů. Lépe jsem se kolem sebe rozhlédla a viděla o co jde… Poblíž každého stolu, většinou na poličce nad stolem byly pěkně umístěné sošky zvířat, nejčastěji kobry, leguáni, symboly a masky domorodých národů. Takový mix afriky a austrálie.

symboly

Ve stejný okamžik jsme se na sebe s kamarádkou podívali a šli jinam, ke stolu, který stál uprostřed restaurace u velkého sloupu, naštěstí pro nás bez jakékoliv dekorace. Tam jsem si oběd a společné chvíle užily. Povídali jsme si mimo jiné i o tom, proč pizzerii, ve které skvěle vaří, vyzdobili právě symboly z jiných kontinentů.

Vzpomněla jsem si na příběh jedné milé klientky s velkým srdcem, která ve svém domě žila s trofejemi vycpaných zvířat svého bývalého muže. Na mou otázku proč má doma tyhle symboly, se usmála a odpověděla, že vlastně neví, že jsou tam od doby, kdy se s bývalým manželem zařizovali na jeho přání.

Po této otázce bylo rozhosymboly 1dnuto. Trofeje půjdou do krabic a na stěnu symboly, které ladí s klientkou. Na další návštěvu jsem přijela asi za měsíc a prostor byl jak vyměněný. Při společném povídání nad skvělou kávou jsem se cítila zcela jinak než při první návštěvě. A klientka? Zářila spokojeností. Někdy stačí ke spokojenosti opravdu málo :-).

Možná jste také vy zažily podobnou situaci nebo ji zažíváte v práci, doma. Jakými symboly se obklopit?

3+1TIPYpro vás:

1/Všímejte si, čím se obklopujete, jakou symboliku má váš domov, vaše ložnice… Vyjadřují vás a vaše zájmy, vaše touhy a přání? Nebo předměty, se kterými bydlíte, jsou dary od přátel, příbuzných a blízkých a vy je pouze ze soucitu doma „trpíte“?

2/Vybírejte pečlivě a zvažujte, zda vybrané dekorace a symboly jsou právě pro vás.

symbol harmony v RK

3/Méně je více, lepšího výsledku a pocitu dosáhnete např. tak, že si vytvoříte jednu dominantu. Může to být krásný obraz, solitér či jiná oblíbená dekorace. Váš domov, prostor bude na vás působit příjemněji. Naopak mnoho různých dekorací vytváří chaos, který se přenáší také na vás.

+1/ Základem souladu a harmonie je čistý prostor. Začněte jednoduše, ukliďte ze svého domova vše, co je zde „navíc“. Jak postupovat se dozvíte v ebooku ZDARMA HARMONIE V 6 krocích.

Věra Nosková
Věra Nosková je specialistka na vytváření harmonie ve vašich domovech. Pracuje s uměním feng šuej a při svých konzultacích a návrzích využívá principů harmonie. Je autorkou harmonizačního symbolu VeeRa HARMONY, e-booku HARMONIE v 6 krocích
Komentáře